12.03.22

Грамадзянска-патрыятычнае выхаванне

У рамках метадычнага тыдня па грамадзянска-патрыятычнаму выхаванню з выхаванцамі старэйшай групы 11.03.2022 праведзена гульня-віктарына «Мая Радзіма-Беларусь!»

12.03.2022 г. Аскірка Н.П.-выхавальнікам дашкольнай адукацыі праведзены занятак з выхаванцамі 2 малодшай групы па адукацыйнай вобласці «Дзіця і грамадства» па тэме «Наша дружная сям'я», на якім выхаванцы зрабілі падарункі сваім мамам.

Выхавальнікам дашкольнай адукацыі Шыла Р. А. праведзены вольны час «Мая малая радзіма» з выхаванцамі сярэдняй групы, на якім выхаванцы адгадвалі загадкі пра славутасці горада, удзельнічалі ў віктарыне «Знаўцы роднага краю», разглядалі альбомы «Хроніка ў здымках», пагулялі ў дыдактычную гульню «З якога дрэва лісточак», у завяршэнні вольнага часу выхаванцы праспявалі песню «Наш край» («то Бярозка, то рабіна»). Кожнае заданне вольнага часу фармавала ў дзяцей прадстаўлення аб родным горадзе Бяроза.